مدیا 85

مجله خبری مدیا 85

داعش دانشگاه شهر سرت را تصرف کرد

نیروهای داعش روز پنجشنبه دانشگاه شهر سرت در مرکز لیبی را به تصرف خود در آوردند.

بنا به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه تروریستی داعش با استفاده از خلاء قدرت پیش آمده به خاطر بالا گرفتن اختلافات مبان دو گروه اصلی رقیب در لیبی تسلط خود بر مناطقی از این کشور را افزایش داده است.

به دنبال انتشار فیلم قتل 21 مسیحی مصری به وسیله داعش، هواپیماهای مصر روز دوشنبه گذشته مواضع این گره تروریستی را در شرق لیبی بمباران کردند.

تروریست های داعش در لیبی در ماه ژانویه، 21 شهروند مسیحی مصری را که در لیبی مشغول کار بودند، از خوابگاه هایشان ربودند.

در هفته های اخیر گزارش های تایید نشده ای از اعدام این گروگان ها منتشر شد که سر انجام با انتشار فیلم بُریدن سر 21 مسیحی به وسیله داعش ، وزارت امور خارجه مصر مرگ شهروندانش را در لیبی تایید کرد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: داعش دانشگاه شهر سرت را تصرف کرد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:57  توسط فواد  | 

ادعاهای وزیر صهیونیستی علیه ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن هشدار نسبت به توافق بد هسته ای غرب با ایران اعلام کرد، ایران در راس عملیات ضد اسراییلی در منطقه قرار دارد.

به گزارش ایرنا 'موشه یعلون' پنجشنبه شب در دیدار با 'نارندرا مودی' نخست وزیر هند ادعا کرد: 'ایران مهمترین کشور در بی ثباتی منطقه است و در تمامی عملیات ضد اسراییلی مشارکت دارد'.

وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس در ادامه سخن پراکنی خود علیه ایران و توافق احتمالی هسته ای گفت: به همین دلیل ما درباره توافق بد با ایران و این که چنین توافقی این کشور را به کشوری با قابلیت گریز هسته ای ( ساخت بمب اتم) تبدیل خواهد کرد و پیامدهای خطرناک آن هشدار می دهیم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد، انقلاب اسلامی سال 1979 ایران زمینه را برای رشد افراط گرایی اسلامی و بی ثباتی در خاورمیانه هموار ساخته است.

وی اظهار کرد: ما امروزه شاهد یک بی ثباتی مزمن در خاورمیانه هستیم و این منطقه از مصر و لیبی گرفته تا سوریه و یمن بطور مستمر تغییر می یابد و گروه های تروریستی چون القاعده و داعش در این منطقه فعالیت می کنند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای شرکت در نمایشگاه ائرو ایندیا 2015 دربنگلور به هند سفر کرده است .

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ادعاهای وزیر صهیونیستی علیه ایران
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:57  توسط فواد  | 

سیاستهای کلی محیط زیست تصویب می شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر موضوعات محیط زیستی گفت: در حال بررسی و تصویب نهایی سیاست های کلی نظام در زمینه حفاظت از محیط زیست هستیم تا در ماههای نخست سال آینده ابلاغ شود.

به گزارش ایرنا 'محسن رضایی' پنج شنبه در نشست هم اندیشی جمعی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد حوزه محیط زیست خوزستان افزود: سیاست های کلی نظام در این بخش مبنای برنامه ریزی ها و تدوین بودجه های سالانه خواهد شد و بهتر است سازمان های مردم نهاد این سیاست ها را مطالعه نموده و پیگیر تحقق آن باشند.

وی گفت :محیط زیست مساله ای ملی است و متعلق به یک جریان و گروه و حزب نیست و باید از سیاسی شدن این موضوعات کرده و به کارشناسی علمی آن پرداخت.

رضایی با تاکید بر اهمیت نقش تشکل های مردمی، خواستار همگرایی و هم افزایی و انسجام آنها شد و گفت: این تشکل ها باید علاوه بر جلوگیری از ایجاد شائبه های سیاسی در زمینه پیگیری تحقق سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست تلاش کنند و بازوان توانمند نظام در حفظ محیط زیست باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: تشکل های مردم نهاد باید با ایجاد فضای کارشناسی و علمی، زمینه فعالیت های مشترک با هم را فراهم نموده و همایش هایی را در زمینه موضوعات زیست محیطی برگزار نمایند.

وی جایگاه و نقش سازمان های مردم نهاد را مورد تاکید قرار داد و خواهان حضور فعالتر این نهادهای مدنی و رصد و پیگیری برای حفاظت از منابع ملی و زیستی کشور شد.

رضایی به بررسی معضل گرد و غبارهای اخیر و علل مختلف ایجاد این پدیده در استان پرداخت و اظهار کرد: منشا گرد و غبارهای اخیر، برخلاف برخی تصورات، بادهای شمال به جنوب نبوده که به ندرت در طول سال رخ می دهدو با برخی اقدامات پیشگیرانه می شد عوارض آن را کاهش داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: لازم است اقدامات جدی و عملی برای حل این مشکل انجام شود.

وی ادامه داد: برای انجام همه فعالتیها لازم است تا ردیف بودجه مناسبی در بودجه های سالانه دیده شود که مدتی قبل در نامه ای به رییس جمهوری پیشنهاد اختصاص پنج درصد درآمدهای نفت و گاز تولیدی در استان به رفع معضلات زیست محیطی خوزستان ارایه نمودم.

در این نشست، نمایندگان تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و اعضای شبکه سمن های محیط زیستی دارای مجوز به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

تاکید بر قانون مداری و پیگیری منطقی و قانونی موضوعات محیط زیستی و پرهیز از ایجاد فضاهای حاشیه ای و سیاسی، ضرورت آموزش دهی و آگاهی رسانی به شهروندان از طریق رسانه های عمومی بویژه صدا و سیما در زمینه محیط زیست از موارد طرح شده در این نشست بود.

رعایت ضوابط محیط زیستی در اجرای پروژه های مختلف، ضرورت حفاظت از تالابها و جلوگیری از آسیب رسانی به آنها، حمایت از سازمان های مردم نهاد و تامین بودجه مناسب در این زمینه، پیگیری سیاست های کلی نظام در زمینه محیط زیست و تشکیل کارگروه مشورتی برای پیگیری معضل ریزگردها از جمله نکات دیگر مورد تاکید در سخنان نمایندگان تشکلهای مردم نهاد خوزستان بود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: سیاستهای کلی محیط زیست تصویب می شود
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:57  توسط فواد  | 

برق خمین بر اثر بارش برف قطع شد

برق شهر خمین از بامداد روز جمعه بر اثر خسارت برف به تاسیسات توزیع انرژی الکتریکی این شهر قطع شد.

فرماندار خمین در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بارش برف به پست اصلی این شهر خسارت زده و موجب قطع برق از ساعت 4 بامداد جمعه در تمام نقاط شهر شده است.

سید مهدی ساداتی اضافه کرد: معاونت عمرانی فرمانداری، ستاد حوادث و اداره برق به حالت آماده باش در آمده و در تلاش برای وصل برق هستند.

شهرستان خمین 45 هزار و 752 مشترک برق دارد که 38 هزار و 195 مشترک در بخش خانگی و بقیه در بخش های تجاری، کشاورزی، صنعتی هستند.

بارش برف از دیشب در خمین آغاز شده و هنوز ادامه دارد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: برق خمین بر اثر بارش برف قطع شد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:57  توسط فواد  | 

موسوی لاری: خانه احزاب بازسازی و تقویت شود

عضو شورای مرکزی روحانیون مبارز گفت: بازسازی مجدد و تقویت خانه احزاب از اولویت هایی است که احزاب باید به آن توجه کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی لاری روز جمعه در هفتمین کنگره حزب اراده ملت ایران افزود: از ابتدای سامان دهی خانه احزاب هدف این بود که مکانی برای تبادل نظر احزاب و رسیدن آنها به نقطه نظر واحد ایجاد شود.

وی ادامه داد: زمانی که خانه احزاب را شکل می دادیم فکر کردیم می تواند امکاناتی داشته باشد که بتواند احزاب را کمک کند؛ که متاسفانه این کار صورت نگرفت.

موسوی لاری تاکید کرد: خانه احزاب باید باشگاهی برای حمایت احزاب باشد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: موسوی لاری, خانه احزاب بازسازی و تقویت شود
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:56  توسط فواد  | 

رییس سازمان صدا و سیما به دیدار مراجع رفت

رییس سازمان صدا و سیما پس از سفر به شهر مقدس قم و زیارت حرم حضرت معصومه(س) به دیدار مراجع عظام رفت.

به گزارش ایرنا، محمد سرافراز که برای دیدار با مراجع عظام به قم سفر کرده است، صبح امروز پس از زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با حضرت آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفت وگو کرد.

آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار گفت: دشمنان انقلاب پس از ناکامی از انواع توطئه های سیاسی و نظامی علیه مردم ایران ابزار رسانه را برای تضعیف انقلاب و دور کردن مردم از دین و نظام انتخاب کرده اند؛ بنابر این در این شرایط تقویت صدا و سیما ضروری است.

وی در ادامه خطاب به سرافراز، اظهار داشت: بحمدالله شما از امتیازات ویژه ای برخوردارید؛ سابقه طولانی خدمت در صدا و سیما، تسلط به حوزه برون مرزی و شرایط روز جهانی و دیدگاه معتدلانه شما به برنامه سازی در کنار اشرافتان در این حوزه مؤلفه های مهمی است که چشم انداز روشنی از صداو سیما ارائه می دهد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: رییس سازمان صدا و سیما به دیدار مراجع رفت
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:56  توسط فواد  | 

پیشنهاد ترویج لباس کُردی به عنوان حجاب برتر

امام جمعه موچش از توابع شهرستان کامیاران از لباس کُردی به عنوان بهترین نوع حجاب نام برد و گفت: اگر لباس کُردی را در مناطق کُردنشین ترویج دهیم مساله حجاب درست می شود و دیگر با معضل بی حجابی رو برو نخواهیم شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا اقبال بهمنی شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان کردستان با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی اجتماعی در سنندج، افزود: لباس کُردی برای زنان و مردان دارای حجاب کامل است و در صورت ترویج و ترغیب مردم مناطق کُردنشین به پوشیدن لباس خود، دیگر شاهد بی حجابی در جامعه نخواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بی حجابی و بد حجابی به یکی از دغدغه های مسوولان و روحانیون تبدیل شده است، گفت: در راستای حفظ حجاب اسلامی در جامعه همه مسوولان و دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند.

او خواستار تشویق کارکنان دستگاه های اجرایی به پوشیدن لباس کُردی در محل کار شد و گفت: این مساله موجب تقویت و ترویج فرهنگ حجاب در سطح جامعه می شود.

وی همچنین با اظهار تاسف از اینکه اکنون اجازه پوشیدن لباس کُردی به کارکنان زن داده نمی شود، گفت: لباس کُردی به مراتب پوششی کامل تر از پوشش فعلی کارکنان زن است.

وی گفت: دستگاه های متولی حجاب باید تلاش کنند که لباس کُردی را به عنوان پوششی با حجاب کامل در سطح ادارات ترویج دهند.

این روحانی اهل سنت در ادامه سخنان خود خواستار بسترسازی برای اجرای برنامه های حجاب و عفاف در جامعه شد و گفت: متاسفانه در میان برنامه های صدا و سیما از برنامه های با موضوع حجاب و عفاف خبری نیست.

ماموستا بهمنی همچنین خواستار نظارت بر مراکز تولید لباس در سطح کشور شد و افزود: لباس های دارای حجاب مناسب در بازار کم یاب و پر هزینه است و در مقابل لباس های بی حجاب و یا کم حجاب با قیمت های ارزان و با تنوع فراوان قابل دسترس است.

او در پایان سخنان خود گفت: روحانیون استان کردستان آمادگی اجرای برنامه های ابلاغی در راستای صیانت از جامعه در برابر ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی را دارند و در این راه تلاش می کنند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: پیشنهاد ترویج لباس کُردی به عنوان حجاب برتر
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:56  توسط فواد  | 

تجارت اعضای بدن توسط داعش

روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط »،صحت گزارش های حاکی از تجارت خون و اعضای بدن انسان ها توسط گروه تروریستی تکفیری داعش را تایید کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری لبنانی العهد هم فاش کرد که برخی پزشکان غربی وعربی و به ویژه صهیونیست به داعش در این تجارت کمک می کنند.

براساس گزارش های منتشر شده، داعش اعضای بدن گروگان ها و اسیران را جدا می کند و به فروش می رساند.

«محمدعلی الحکیم» نماینده عراق درسازمان ملل متحد در نشست دیروز شورای امنیت تاکید کرد که داعش با اعضای بدن انسان ها تجارت می کند.

الشرق الاوسط نوشت: یک کارشناس امور امنیتی عراق فاش کرده است که داعش بیشترعملیات جداسازی اعضای بدن اسیران و ربوده شدگان را در استان موصل انجام می دهد.

این روزنامه به نقل از«هشام الهاشمی»ازکارشناسان امنیتی مرکز النهرین وابسته به نهاد مشاوران امنیت ملی نوشت: بیشتر این عملیات اکنون در درمانگاه «القیاره» در جنوب موصل و بیمارستان موصل انجام می گیرد.

این دو مکان تحت کنترل داعش هستند و این گروه تروریستی تکفیری ، اسیران را وادار به اهدای خون و کلیه ها می کند پیش از آن که آنها را به قتل برساند.

نماینده عراق در سازمان ملل، گزارش های حاوی اسنادی درباره تجارت اعضای بدن انسان ها توسط گروه تروریستی تکفیری داعش را به شورای امنیت ارائه کرد.

بر اساس این گزارش ها، تجارت اعضای بدن انسان ها منبع درآمد مهمی برای داعش در عراق است و این گروه تروریستی تکفیری پزشکانی را که حاضر به همکاری با آن نشده اند، به قتل رسانده است.

الحکیم گفت: دولت عراق درگورهای دسته جمعی کشف شده با جسد هایی مواجه شده که شکاف هایی در کمر آنها وجود داشته و برخی از اجزای داخلی مانند کلیه ها، قلب و کبد آنها بیرون آورده شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده گروه تروریستی تکفیری داعش درخواست هایی برای خرید اعضای بدن انسان ها دریافت کرده است.

« سلوان الموصلی» یک پزشک عراقی سه ماه پیش در گفت وگو با شبکه خبری «المانیتور» فاش کرده است که داعش در بیمارستان شهر موصل اقدام به مرکزی برای فروش اعضای بدن انسان ها کرده و درآمد هنگفتی از این راه کسب کرده است.

وی افزوده است که این گروه تروریستی تکفیری بخش ویژه ای را هم مخصوص قاچاق و فروش اعضای بدن در بازار سیاه تشکیل داده است.

در گزارشی که پایگاه خبری لبنانی «العهد» منتشر کرد به نقل از یک منبع امنیتی آمده است: داعش پس از اشغال بخشی از خاک عراق در اواخر سال گذشته میلادی تاکنون، تعدادی از پزشکان را به تجهیز بیمارستان های صحرایی برای جداسازی اعضای بدن انسان ها و نگهداری آن به شیوه های علمی و پزشکی به منظور استفاده از آنها در آینده مجبور کرده است.

این پایگاه لبنانی به نقل ازهمین منبع افزود:داعش برای عملیات نگهداری اعضای بدن انسان ها و انتقال آن به بازارها برای فروش از برخی کارشناسان و پزشکان غربی و عربی و به ویژه صهیونیست استفاده می کند.

این منبع امنیتی تاکید کرده است که« پس ازتجهیز بیمارستان ها برای این هدف،داعش با موسسه های تجارت اعضای بدن انسان ها ارتباط برقرار کرده و اعضای جدا شده را با قیمت ارزان به آنها به فروش رسانده است.

وی افزوده است که « داعش حتی اعضای بدن عناصر این گروه تروریستی تکفیری و گروه های مثل آن را که در درگیری با ارتش های سوریه و یا عراق کشته شده اند، جدا می کند و به فروش رسانده می شوند.

این منبع امنیتی خاطرنشان کرده است که گروه تروریستی تکفیری داعش حتی به کودکان زیر 12 سال هم رحم نمی کند.

العهد به نقل از این منبع نوشت: پس از کشف گورهای دسته جمعی مشاهده شد که جسدهای دفن شده فاقد اجزای داخلی بدن هستند و این اعضا پس از انتقال به کشورهای هم جوار مانند ترکیه و یا کردستان عراق، از آنجا به اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس و شرق آسیا و حتی آمریکا فرستاده می شوند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تجارت اعضای بدن توسط داعش
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:56  توسط فواد  | 

ارزان ترین استان کشور برای سفر نوروز

در حالی به ایام نوروز نزدیک می شویم که استان ایلام با طبیعت بی نظیرش به عنوان ارزان ترین استان کشور برای مسافرتهای نوروزی از هم اکنون آماده است.

 به گزارش خبرنگار مهر، استان ایلام به عنوان عروس زاگرس در غرب ایران قرار گرفته و طبیعت بی نظیرش باعث شده هر ساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر در ایام نوروز به این استان سفر کنند.

این استان به دلیل اینکه  ۸۷ درصد مساحت آن را منابع طبیعی تشکیل داده جزو بهترین مناطق کشور برای طبیعت گردی است، هرچند نباید از تاریخ ۹ هزار ساله استان و وجود یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی غافل بود.

استان ایلام مکانی آرام و دلنشین و یکی از مناطقی است که بدون هیچ دردسری می توان از آثار طبیعی استان بازدید کرد چراکه بسیاری از آثار طبیعی استان به راحتی در دسترس هستند.

یکی از مهمترین ویژگی های سفر به استان ایلام ارزان بودن سفر به استان است چراکه طبیعت استان را بدون هیچ هزینه ای می توان بازدید کرد و مساحت کم استان نیز باعث شده بسیاری از آثار استان نزدیک به هم باشند.

اولین ویژگی منحصر به فرد استان ایلام کوه ها، طبیعت و مناظر بسیار دیدنی است که گردشگران زیادی را هر ساله به این منطقه می کشاند و درختان بلوط در کنار کبیرکوه مناظر زیبایی به وجود آورده که در کشور بی نظیر است و وجود گونه های مختلف درختی و جانوری بر زییایی های طبیعت افزوده است.

ایلام یکی از ارزان ترین استانهای کشور برای سفرهای نوروزی است

عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان ایلام با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریحی آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی بیان داشت: طبیعت گردی شاخص گردشگری استان ایلام است و همین عامل باعث شده ایلام یکی از استانهای ارزان برای گردشگران و مسافران باشد.

این مسئول عنوان کرد: به راحتی می توان به جاذبه های بی مانند استان نظیر تنگه رازیانه واقع در مسیر ایلام به شهرستان بدره، روستای حیدرآباد واقع در مسیر ایلام به سیوان، روستای کلم واقع در شهرستان بدره، تنگه بهرام چوبین واقع در شهرستان دره شهر، دریاچه دوقلو سیاه گاو واقع در شهرستان آبدانان، جشمه های آبگرم شهرستان دهلران، غار زینه گان شهرستان مهران، امامزاده علی صالح(ع) واقع در صالح آباد، خوران در ایوان، شهر تاریخی سرابکلان، کوه های مانشت و قلارنگ و...سفر کرد.

وی افزود: دسترسی به این آثار طبیعی و تاریخی بسیار راحت بوده و گردشگران با حداقل هزینه ها می توانند از این آثار که در کشور بی نظیر هستند بازدید کنند.

شنبه زاده بیان داشت: علاوه بر این صنایع دستی مثل گلیم و سوغات مثل بژی برساق استان ایلام نیز به راحتی برای گردشگران در دسترس قرار دارد و می توان یک سفر بسیار به یادماندنی در استان  داشت.

شنبه زاده عنوان کرد: یکی از مزیتهای مهم استان ایلام در بحث گردشگری، نزدیک بودن آثار طبیعی و تاریخی به هم است و با طی مسافتهای کوتاه می توان آثار زیبای استان را نگاه کرد و اکثر شهرستانهای استان دارای مناطق طبیعی و تاریخی منحصر به فردی هستند.

وی افزود: این استان در ایام نوروز مورد استقبال بی شمار گردشگران قرار می گیرد و بیشتر نیز طبیعت استان را به دلیل بکر بودن و خوش آب و هوایی دوست دارند.

این مسئول اظهار داشت: غار طبيعي مژاره، غار طبيعي خفاش، مناظر طبيعي سراب آبدانان، آبشار ماربره، طبيعت شيروان چرداول، تفرجگاه هاي جنگلي کنارسر مهران و شکارگاه شرازول ايوان و طبيعت کنار آن، ديگر جلوه ها و مناطق طبيعي استان ايلام هستند که نمونه هاي آن را کمتر مي توان در  کشور جستجو کرد.

وجود شش روستای هدف گردشگری در استان ایلام

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام بیان داشت: یکی از مهمترین شاخص های طبیعت گردی در استان ایلام وجود شش روستای هدف گردشگری است که هر کدام دارای جذابیتهای خاصی برای گردشگران و مسافران است.

وی بیان داشت: شش روستای هدف گردشگری شامل حیدرآباد، کلم، سراب کلان، پشت قلعه، زنجیره علیا، سنگ سفید وجود دارد که هریک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که به خصوص با داشتن آثار طبیعی در فصل بهار مناسب گردشگران است.

داشتن سه موزه در استان ایلام

شنبه زاده عنوان کرد: هم اکنون سه موزه کشاورزی در کلاخ فلاحتی شهر ایلام، موزه مردم شناسی واقع در قلعه والی شهر ایلام و موزه باستان شناسی واقع در شهرستان دره شهر در جنوب ایلام فعال ست.

وی بیان داشت: موزه مردم شناسی استان ایلام یکی از مهمترین مراکز در زمینه هویت و فرهنگهای یک منطقه است که این در بین این موزه در یک قلعه تاریخ هم واقع شده و بر زیبایی های آن افزوده است.

شنبه زاده تصریح کرد: آنچه در موزه مردم شناسی استان ایلام دیده می شود همه نمادی از فرهنگهای گذشته مردم استان بوده که در حال حاضر متاسفانه در بین مردم کمتر به آنها توجه می شود و آن هم به دلیل تغییر شوه زندگی است که این فرهنگها و آداب و رسوم کمتر به آنها توجه می شود.

وی افزود: معرفی اقوام کرد، لر، لک و عرب در اتاقهای قلعه والی از بخشهای مهم موزه است و چگونگی تهیه نمد محلی استان، گلیم نقش برجسته در کنار زنان و مردان با لباسهای محلی از دیگر بخشهای موزه است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ارزان ترین استان کشور برای سفر نوروز
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:56  توسط فواد  | 

جذب ۸۰۰ قاضی در سال آینده

معاون منابع انسانی قوه قضائیه ضمن تشریح آخرین وضعیت افرادی که در مرحله دوم آزمون قضاوت شرکت کرده اند، گفت: ما بنا داریم در سال آینده ۸۰۰ قاضی را برای دستگاه قضایی جذب کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام امینی درباره آخرین وضعیت افرادی که در مرحله دوم آزمون قضاوت شرکت کردند، گفت: هنوز برگه های آن آزمون تصحیح نشده است و نمرات آنها از سوی سازمان سنجش به ما اعلام نشده است.

وی افزود: اگر برگه های آنها تصحیح شود  برای مصاحبه دعوت می شوند و بخشی از آنها بعد از آن به اختبار دعوت می شوند و آنهایی که از اختبار می گذرند به گزینش معرفی می شوند.

معاون منابع انسانی دستگاه قضا درباره تعداد قضاتی که قرار است در سال آینده جذب شوند، اظهار داشت: ما طبق روال سال قبل و طبق برنامه بنا داریم که ۸۰۰ نفر قاضی را جذب کنیم ولی معمولا آن تعدادی که ما می خواهیم نمره کافی را نمی آورند.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جذب ۸۰۰ قاضی در سال آینده
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:55  توسط فواد  | 

واکنش ظریف به تحریم شرکت ملی نفتکش

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه مذاکرات هسته‌ای باید تا تیر ماه به توافق بر روی جزئیات برسد، گفت: اگر طرف مقابل زیاده‌خواهی کند، هیچ توافق کلی و جزئی نخواهد شد.

محمد جواد ظریف در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های آینده جمهوری اسلامی ایران با طرف‌های مذاکره‌کننده غربی در پرونده هسته‌ای، گفت: در حال حاضر مذاکرات دوجانبه را بدون توقف داریم و در سفر اخیر وزیر امور خارجه چین به تهران نیز ساعت ها هم در سطح وزرای خارجه و هم در سطح معاونان وزرا، مذاکره مفصلی داشتیم.

وی افزود: در طول هفته آینده نیز همکاران من مذاکرات را ادامه خواهند داد و هر جا که ضروری باشد، من نیز وارد مذاکره می‌شوم؛ فرصت خیلی کم است و چندان وقت نداریم که جلسات رسمی تشکیل دهیم و باید به همین شیوه مذاکرات دوجانبه را دنبال کنیم تا به نتیجه برسیم.

وزیر امور خارجه درباره تاکید جمهوری اسلامی ایران در توافق یک مرحله‌ای در مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: این موضوع دیدگاه جدیدی نیست که جمهوری اسلامی مطرح کرده باشد؛ من نیز این دیدگاه را از ابتدا در وین داشته‌ام و اصرار هم کرده‌ام و حالا نیز باید کار را پیش ببریم و برای رسیدن به یک توافق، تلاش خواهیم کرد؛ البته یک اصل را نیز در مذاکرات داریم و آن نیز این است که بر روی هیچ چیز توافق نشده، مگر اینکه بر روی همه چیز توافق شود؛ این اصل را در اعلامیه ژنو نیز آورده‌ایم و لذا در این زمینه نگرانی نداریم.

ظریف خاطر نشان کرد: رهبری نیز چارچوب کار را کاملا مشخص کرده‌اند و ما نیز همین چارچوب را از ابتدا مد نظر داشته‌ایم.

تا تیرماه باید بر روی همه جزئیات توافق شود؛ نمی‌توان فقط اعلامیه سیاسی داد

وی در پاسخ به این پرسش که موضع جمهوری اسلامی در برابر کارشکنی‌ احتمالی غربی‌ها نسبت به ادامه روند مذاکرات هسته‌ای و یک مرحله‌ای بودن آن چیست؟ اظهار داشت: من نیازی نمی‌بینم که نسبت به کارشکنی‌ها چندان نگران باشیم؛ بحث یک بحث کاری است و ما نیز در همین چارچوب کار را دنبال می‌کنیم و برای رسیدن به نتیجه نیز امیدواریم. من فکر می‌کنم موضوعات مهمی در بحث‌های ما وجود دارد که اگر بر روی آنها به توافق برسیم، رسیدن به توافق کامل چندان مشکل نیست.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: از نظر من باید حتما تا تیر ماه به همه جزئیات برسیم و نمی‌شود که در تیر ماه یک اعلامیه سیاسی داد و بعد منتظر باشیم تا بر روی جزئیات توافق شود؛ این‌طور یک روند بی‌انتها شروع می‌شود که به منفعت هیچ کسی نیست.

ظریف تصریح کرد: اگر طرف مقابل اراده سیاسی داشته باشد، توافق حاصل می‌شود و اگر اراده نداشته باشد، هیچ توافقی؛ چه کلی و چه جزئی در کار نخواهد بود و واضح است که ما برای توافق آماده‌ایم، اما اگر طرف مقابل بخواهد زیاده‌خواهی کند، هیچ مشکلی نداریم که به دنیا نشان دهیم که جمهوری اسلامی به دنبال یک توافق خوب و معقول بوده است و اگر این توافق حاصل نمی‌شود، به خاطر این است که یا طرف مقابل اراده سیاسی آن را ندارد، یا توان مقابله در برابر گروه‌های صهیونیستی و گروه‌های فشار را ندارد و یا می‌خواهد زیاده‌خواهی کند.

وی افزود: در هر کدام از این حالت‌ها، بالاخره طرف مقابل نخواهد توانست تحریم‌های ظالمانه‌ای را که علیه ایران به دنیا تحمیل کرده است، ادامه دهد.

تحریم شرکت ملی نفتکش خلاف توافق ژنو نیست، خلاف عقلانیت است


وزیر امور خارجه در ادامه در واکنش به تحریم مجدد شرکت ملی نفتکش ایران از سوی اتحادیه اروپا با وجود رفع تحریم آن در ماه‌‌های قبل و در پاسخ به این پرسش که آیا این اقدام غربی‌ها، نقض توافق ژنو مبنی بر عدم تحریم جدید نیست، اظهار داشت: این تحریم جدید نیست؛ اینها تکرار تحریم‌های قبلی است که یک حرکت حقوقی لازم دارد که دوستان ما به دادگاه می‌روند و رای می‌گیرند و بر اساس رای دادگاه، مشکلات فنی را برطرف می‌کنند و پاسخ دادگاه را می‌دهند؛ لذا از نظر حقوقی چندان نمی‌توان گفت که توافق ژنو نقض شده است.

ظریف تاکید کرد: ‌در عین حال آنچه که نقض شده، عقل است؛ چون این کار آنها خلاف عقلانیت است، به خاطر اینکه غربی‌ها هنوز به این درک نرسیده‌اند که تحریم‌ها برای خودشان هم به جای اینکه یک سرمایه باشد، یک نوع هزینه است که نمی‌توانند اهدافشان را پیش ببرند؛ من بیش از اینکه نگران یک یا دو مورد از این اتفاقات باشم، نگران این تفکر هستم.

وی ادامه داد: تا هنگامی که این تفکر را اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها داشته باشند، به نظر نمی‌رسد امکان رسیدن به یک تفاهم جدی باشد؛ چون اینها فکر می‌‌کنند که تحریم‌هایشان کارآمد است؛ واقعا اگر فکر می‌کنند که این تحریم‌ها کارآمد است، چرا با ما مذاکره می‌کنند!؟ تحریم‌ها را ادامه بدهند.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: آنها باید تصمیم بگیرند که یا تحریم کنند و یا مذاکره کنند، آنچه که باعث نگرانی است، این رفتارهای آنهاست که البته مبانی شخصیتی و نگرشی دارد و به نوع نگاه غرب به جهان برمی‌گردد.

ظریف ادامه داد: تا زمانی که این نگرش آنها تصحیح نشود، غربی‌ها با همین مشکلات روبرو هستند که یک روز در اوکراین مشکل دارند و یک روز داعش را می‌سازند که علیه دیگران جنایت کند و بعدا معلوم می‌شود که خودشان هم بیشترین قربانیان این جنایات هستند و هم بیشترین سربازان را برای داعش درست می‌کنند؛ این مسائل ضرورت به وجود آمدن یک نگرش جدید را در غرب نسبت به دیگران نشان می‌دهد و تا زمانی که این نگرش تصحیح نشود، ممکن است یک یا چند مشکل با مذاکره حل شود اما این مبنای فکری باقی می‌ماند.

توافقنامه ژنو تفسیرپذیر نیست/ ادامه تحریم‌های قبلی نقض توافق ژنو نیست


وزیر امور خارجه در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا به گفته خودتان «توافق ژنو چندان نقض نشده» یا اساساً نمی‌توان گفت که تحریم شرکت ملی نفتکش، نقض توافق ژنو است، تاکید کرد: هر تحریم جدیدی نقض توافق ژنو است، اما ادامه تحریم‌های قبلی، نقض توافق ژنو نیست.

وی در پاسخ به انتقادات محافل کارشناسی نسبت به تفسیرپذیر بودن برخی از مفاد توافق ژنو از جمله عباراتی مانند «تحریم جدید»، گفت: توافق ژ‌نو تفسیرپذیر نیست؛ تحریم جدید معلوم است که چیست و تحریم‌های قبلی نیز معلوم است که کدام است؛ ما در توافق جامع می‌خواهیم کل تحریم‌‌ها را برداریم، در توافق ژنو قرار نبوده که کل تحریم‌ها برداشته شود، لذا من اصلا موافق این نیستم که این مساله قابل انتقاد باشد. البته همانطور که گفتم این اقدامات غربی‌ها موافق توافق ژنو نیست و خیلی اقدامات هم است که ما می‌توانیم انجام دهیم که موافق توافق ژنو نیست، اما مخالف آن هم نخواهد بود.

ظریف در همین رابطه تصریح کرد: من الان نمی‌خواهم وارد جزئیات بشوم که منظورم چه اقداماتی است، اما اگر لازم باشد، آن اقدامات را هم انجام می‌دهیم.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: کاری که در این یک سال انجام شده و بسیار مهم‌تر از مقدار کمی منافع و چرتکه انداختن منافع و ضررها است، این است که ما به دنیا نشان داده‌ایم که آدم‌های منطقی هستیم و اگر توافق کنیم، بر روی آن می‌ایستیم، حرف‌مان حرف مردانه و مستحکم است و حرف کشوری است که می‌توان به ‌آن اعتماد کرد.

وی افزود: این نمونه رفتاری که از طرف جمهوری اسلامی ایران در طول ۱.۵ سال گذشته در اجرای توافق ژنو به دنیا نشان داده شده، ارزش زیادی برای جمهوری اسلامی دارد که در آینده خواهیم دید؛ اگر روزی به توافق نرسیم، همین رفتار  ۱.۵ سال اخیر ما و رفتار غربی‌ها در دنیا و به همه کسانی که می‌خواهند تصمیم بگیرند که آیا زیر بار فشار غرب بروند یا مستقل عمل کنند، حتما کمک خواهد کرد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: واکنش ظریف به تحریم شرکت ملی نفتکش
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:55  توسط فواد  | 

فائزه‌هاشمی:می‌خواهندبرقاضی‌مهدی‌اثربگذارند

فائزه هاشمی با بیان اینکه اصولگرایان در خصوص پرونده مهدی هاشمی دستشان خالی است، گفت: آنها می‌‌خواهند از طریق فشارهای سیاسی بر قاضی پرونده مهدی اثر بگذارند.

به گزارش خبرنگار مهر، فائزه هاشمی در حاشیه کنگره حزب اراده ملت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: همه این هیاهویی که اصولگرایان برای حکم مهدی راه انداخته‌اند، حاکی از آن است که دستشان خالی است و می‌خواهند از طریق فشارهای سیاسی و جوسازی‌های هولناک روی قاضی پرونده اثر بگذارند.

وی افزود: پرونده مهدی هیچ چیز خاصی ندارد و ما باید منتظر رأی دادگاه بمانیم.

عضو حزب کارگزاران در پاسخ به این سوال که آیا حزب متبوع شما به عنوان محور اصلاحات قرار دارد؟، توضیح داد: من چنین تصوری نمی‌کنم؛ چراکه کارگزاران در کنار سایر احزاب فعال است و من چنین چیزی را ندیدم و نشنیدم.

این فعال اصلاح‌طلب، در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه به نظر شما چرا آقای خاتمی مورد سانسور رسانه‌ای قرار گرفته است، گفت: این یک کار خلاف قانون است و نشانه ترس از محبوبیت آقای خاتمی و تاثیرگذاری آن در انتخابات ارزشیابی می‌شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: فائزه‌هاشمی, می‌خواهندبرقاضی‌مهدی‌اثربگذارند
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:55  توسط فواد  | 

هاشمی احساس تکلیف کند کاندیدا می‌شود

مشاور پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفته‌اند اگر احساس تکلیف کنند، در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان کاندیدا می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت‌الله علیخانی، مشاور پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه کنگره حزب اراده ملت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال کاندیداتوری آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: ایشان گفته اند اگر احساس تکلیف کنند، در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان نامزد می شوند و من بیشتر از این نمی‌دانم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص علت افزایش تخریب ها و تخطئه ها علیه خانواده هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: این امر موضوع تازه ای نیست و همیشه عده ای این کار را انجام می دهند. این تخریب ها بر مردم اثر نداشته و محبوبیت خانواده آیت‌الله هاشمی افزایش یافته است.

مشاور پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی در خصوص کاندیداتوری خود در انتخابات مجلس دهم تاکید کرد: اگر توفیق باشد، کاندیدا می شوم.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: هاشمی احساس تکلیف کند کاندیدا می‌شود
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:54  توسط فواد  | 

پارلمان ترکیه صحنه زد و خورد نمایندگان شد

نمایندگان عضو حزب حاکم و مخالفین برای بار دوم در هفته جاری درباره طرح قانون امنیتی جدید به زد و خورد با یکدیگر پرداختند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دوغان، پارلمان ترکیه بار دیگر صحنه یک هرج و مرج شدید جدید شد و نمایندگان مخالف و موافق قانونی که اختیارات پلیس برای برخورد با معترضین را افزایش خواهد داد، با مشت به جان یکدیگر افتادند.
$("#showcase_18646").awshowcase( { content_width: 510, content_height: 340, fit_to_parent: false, auto: true, interval: 3000, continuous: true, loading: true, tooltip_width: 200, tooltip_icon_width: 32, tooltip_icon_height: 32, tooltip_offsetx: 18, tooltip_offsety: 0, arrows: true, buttons: false, btn_numbers: false, keybord_keys: true, mousetrace: false, /* trace x and y coordinates for the mouse */ pauseonover: true, stoponclick: false, transition: 'fade', /* hslide/vslide/fade */ transition_delay: 0, transition_speed: 500, show_caption: 'onhover', /* onload/onhover/show */ thumbnails: false, thumbnails_position: 'outside-last', /* outside-last/outside-first/inside-last/inside-first */ thumbnails_direction: 'vertical', /* vertical/horizontal */ thumbnails_slidex: 1, /* 0 = auto / 1 = slide one thumbnail / 2 = slide two thumbnails / etc. */ dynamic_height: false, /* for dynamic height to work in webkit you need to set the width and height of images in the source. usually works to only set the dimension of the first slide in the showcase. */ speed_change: true, /* set to true to prevent users from swithing more then one slide at once. */ viewline: false, /* if set to true content_width, thumbnails, transition and dynamic_height will be disabled. as for dynamic height you need to set the width and height of images in the source. */ custom_function: null /* define a custom function that runs on content change */ });


روز سه‌شنبه نیز در جریان درگیری نمایندگان پنج قانونگذار زخمی شدند - دو نفر از این افراد از ناحیه سر دچار شکستگی شده بودند.

احزاب مخالف، که به شدت نسبت به طرحی که توسط دولت ارائه شده معترض هستند، اوایل هفته جاری وعده دادند که بررسی پیش‌نویس این قانون را با استفاده از تاکتیک‌هایی چون ارائه طرح‌ها متعدد درباره موضوعات نامربوط به تأخیر خواهند انداخت.

پیش از آنکه سخنرانی‌ها درباره این قانون آغاز شود،‌ احزاب مخالف به مدت سه ساعت با طرح اعتراضات شروع سخنرانی‌ها را به تأخیر انداختند.

مناقشات لفظی بین طرفین به سرعت تشدید شده و تبدیل به مشت و لگد شد. اورهان دوزگون، یکی از نمایندگان حزب جمهوری خلق،‌ در جریان درگیری‌ها از پله‌ها به پایین پرتاب شد. وی از انتقال به بیمارستان اجتناب ورزیده و اعلام گرد که برای تداوم نبرد در پارلمان خواهد ماند.

احزاب مخالف از این امر واهمه دارند که طرح ارائه شده توسط دولت حزب حاکم عدالت و توسعه در صورت تصویب یک دولت پلیسی تحت حکومت رجب طیب اردوغان پدید آورد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: پارلمان ترکیه صحنه زد و خورد نمایندگان شد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:54  توسط فواد  | 

افزایش دلالان در حوزه گردشگری سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از افزایش دلالان در حوزه سلامت، تصریح کرد: وجود دلالان و ارائه خدمات بی‌کیفیت به توریسم‌ها توسط این افراد باعث کاهش گردشگر سلامت خواهد شد لذا نظارت درست سازمان‌های متولی بر این مهم دست دلالان را از این صنعت پردرآمد قطع خواهد کرد.

عبدالرحمان رستمیان در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه صنعت توریسم درمانی نقش مهمی در درآمدزایی دارد، تصریح کرد: با وجود ارزانی درمان در کشور، سهم گردشگری سلامت در ایران پایین بودهو رشد زیادی نیافته است در حالیکه می توانیم از ظرفیت های موجود در کشور به درستی استفاده و درآمدزایی کنیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با ارائه خدمات بهتر می‌توان در جذب توریسم سلامت موفق بود، گفت: با ارائه امکانات نامناسب و ناکافی به این بیماران ممکن است آمار فعلی را هم نتوانیم حفظ کنیم پس با شناخت  نقاط ضعف‌مان باید برای رفع آنها تلاش و برنامه‌ریزی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه می‌توان با نظارت بر مراکز خدمات درمانی، تعداد گردشگر سلامت را افزایش داد، گفت: با نظارت دقیق و درست بر تعرفه، خدمات درمانی و بهداشتی این افراد  می توان تعداد تورسیم سلامت را افزایش داد لذا رضایتمندی این بیماران از خدمات ما، انگیزه و تشویق هموطنان‌شان را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت امور خارجه، وزارت رفاه و وزارت کشور از جمله دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند با نظارت درست و کامل بر این صنعت در جذب بیشتر توریسم سلامت با هم همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: البته چون سازمان مشخصی،  متولی این صنعت نیست می توانیم با ایجاد یک سازمان خاص در جذب توریسم بیشتر موفق باشیم.

رستمیان ارائه امکانات رفاهی به بیماران و همراهان آنها را بعد از درمان مهم خواند و تصریح کرد: ارائه امکانات رفاهی و خدماتی به بیماران که بتواند دوران نقاهت خود را  بگذرانند ضروری است.

آمار دقیقی از بیماران خارجی که در ایران درمان می‌شوند در دست نیست

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، با انتقاد از نبود نظام جامع و هماهنگ توریسم سلامت در کشور، گفت: متاسفانه با توجه به اینکه بیمارستان‌ها موظف نیستند تعداد بیماران خود را به وزارت بهداشت گزارش کنند، آمار دقیقی از بیماران خارجی که در ایران درمان می‌شوند در دست نیست.

رستمیان با انتقاد از افزایش دلالان در حوزه سلامت، تصریح کرد: وجود دلالان و ارائه خدمات بی کیفیت به توریسم ها توسط این افراد باعث کاهش گردشگر سلامت خواهد شد لذا نظارت درست سازمان‌های متولی بر این مهم دست دلالان را از این صنعت پردرآمد قطع خواهد کرد.

این نماینده مجلس نهم، گفت: برای اینکه بتوانیم در آینده خدمات بهتر و مطلوب‌تری به این افراد ارائه دهیم و ضعف های خود را برطرف کنیم می توان با ارائه فرم رضایتمندی به این افراد در برطرف کردن این مشکلات کوشش کنیم البته سفارتخانه ها نیز می‌توانند با رایزنی مناسب در جذب توریسم سلامت همکاری کنند بهتر است که بر درمان و مشکلات این بیماران نیز نظارت داشته باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: در حال حاضر به خاطر فشار تحریم و محاصره اقتصادی، می‌توان از این صنعت پردرآمد کسب درآمد کرد به خصوص کشورهای عرب مسلمان که به خاطر مسلمان بودن تمایل دارند در کشور ما درمان شوند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: افزایش دلالان در حوزه گردشگری سلامت
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:54  توسط فواد  | 

جزییات دیدار نمایندگان اقلیت‌های مذهبی با رهبری

نماینده مردم آشوریان و کلدانی در مجلس با اشاره به دیدار اخیر پنج نفر از نمایندگان اقلیت مذهبی مجلس با مقام معظم رهبری از درخواست دیدار جمعی جامعه اقلیت مذهبی با ایشان خبر داد.

یوناتن بت کلیا در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه او درخواست دیدار با ایشان را مطرح کرده بود، گفت: در دیداری که مقام معظم رهبری با ورزشکاران داشتند، من به عنوان دبیر فراکسیون ورزش مجلس در آن دیدار حضور داشتم و درخواست دیدار با ایشان را با دفترشان مطرح کردند و چند روز بعد دیدار نمایندگان اقلیت ها مذهبی ترتیب داده شد.

وی ادامه داد: در این دیدار ما ابتدا از حکم حکومتی ایشان برای برابری دیه بین مسلمانان و غیر مسلمانان تشکر کردیم و در ضمن به مشکل جامعه اقلیت های مذهبی درباره ماده 881 مکرر قانون مدنی مبنی بر این که غیر مسلمان از مسلمان ارث نمی برد اشاره شد.

به گفته این نماینده طبق این ماده، فرزند مسلمان شده خانواده غیر مسلمان تمام ارث خانواده را می برد و اعضای دیگر از ارث محروم می شوند.

بت کلیات اظهار داشت: برای رفع این مشکل با آیات عظام نیز دیدار داریم تا با کسب فتوا و در نهایت تایید و حکم حکومتی مقام معظم رهبری، این مشکل موکلان مابرطرف شود.

نماینده مردم آشوریان و کلدانی در مجلس با بیان اینکه این دیدار اولین دیدار نمایندگان اقلیت مذهبی با ایشان بود، تاکید کرد: در این دیدار که 6 بهمن برگزار شد، مراتب انزجار خود از هتک حرمت پیامبر اسلام را اعلام کردیم.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جزییات دیدار نمایندگان اقلیت‌های مذهبی با رهبری
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:54  توسط فواد  | 

واردات گازوئیل متوقف شد

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از توقف واردات گازوئیل خبر داد و گفت: ایران بزودی این فرآورده نفتی را صادر خواهد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران محسن قمصری  با اشاره به واردات گازوئیل در چند ماه اخیر گفت: طی چند ماه گذشته چند محموله گازوئیل با توجه به نیاز فصلی کشور وارد شده که هم اکنون واردات آن متوقف شده است.
 
وی درباره این که مهمترین مشکلی که هم اکنون برای صادرات فرآورده های نفتی وجود دارد چیست، تصریح کرد: عدم توان بانکهای داخلی برای ارائه تضمینهای مالی به خریداران فرآورده های صادراتی مهمترین مشکلی است که در حال حاضر وجود دارد.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرکربوری وزارت نفت نیز پیشتر به شانا گفته بود: وزارت نفت سال ٩٣ را با راهبرد افزایش تولید گاز و کم کردن مصرف سوختهای مایع آغاز کرد و انتظار این بود با همکاری ذینفعان به جز نفت کوره بتوان گازوئیل نیز صادر کند.
 
به گفته منصور معظمی، سیاست استفاده حداکثری از گاز سبب کاهش مصرف سوخت مایع و از سوی دیگر صادرات فرآورده نفتی می شود.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: واردات گازوئیل متوقف شد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:54  توسط فواد  | 

جزئیات تازه‌ای از خلیفه خودخوانده داعش

سرکرده گروه تروریستی داعش به دلیل مشکلات جسمی از خدمت در ارتش معاف شده بود و به گفته یکی از همبازی‌های البغدادی، او همواره علاقه داشته نقش رهبر را بر عهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه‌نگارانی از نشریه «زود دویچه تسایتونگ» آلمان و شبکه اول رادیو-تلویزیون این کشور زندگی «ابوبکر البغدادی» خلیفه خوانده گروه تروریستی داعش را بازسازی کرده‌اند.

این گروه با سفر به محل زندگی و تحصیل البغدادی در عراق، عکس‌ها و مدارک تاکنون ناشناخته‌ای را یافته‌اند که بررسی آن‌ها تصویری از زندگی خصوصی رهبر داعش به دست می‌دهد و اطلاعات موجود را تا حدودی تدقیق می‌کند. روزنامه‌نگاران همچنین با همسا‌یه‌ها و آشنایان پیشین البغدادی صحبت کرده‌اند.

در تحقیقات کپی اولین کارت شناسایی ابوبکر البغدادی مربوط به سال ۱۹۸۰ پیدا شد. بر این اساس، سرکرده داعش اول ژوئیه ۱۹۷۱ در شهر سامره (عراق) به دنیا آمده و نام اصلی او «ابراهیم عواد ابراهیم البدری» است. همسایگان می‌گویند البغدادی پسر سوم (چهار پسر) خانواده‌ای کشاورز و بی‌سر و صدا بوده است.

او در دوران مدرسه یک بار رد شده و در سال ۱۹۹۱ با نمره ۴۸۱ از ۶۰۰ دیپلم خود را گرفته است. البغدادی در دوران تحصیل به عنوان «برادر شهید» از امتیاز ویژه‌ای برخوردار بوده است. برادر کوچک‌تر البغدادی سرباز ارتش صدام حسین، دیکتاتور مخلوع عراق بود که کشته شد. البغدادی خود به دلیل مشکلات جسمی از خدمت در ارتش معاف شد. برگه معاینه پزشکی البغدادی در دوران دانشجویی نشان می‌دهد که این تروریست نزدیک‌بین است.

به گفته یکی از همبازی‌های البغدادی، او همواره علاقه داشته نقش رهبر را بر عهده بگیرد.

البغدادی پس از دیپلم داوطلب تحصیل در دانشگاه بغداد می‌شود. او بر اساس مدارک موجود، رشته اول خود را حقوق انتخاب می‌کند؛ رشته دوم و سوم هم زبان‌های خارجی و علوم تربیتی.

اما معدل دیپلم وی برای ورود به دانشگاه در این رشته‌ها مناسب نیست، پس برای تحصیل در رشته حقوق به دانشگاه حقوق اسلامی بغداد می‌رود. او در ادامه رشته دانشگاهی خود را به علوم قرآنی تغییر می‌دهد.

البغدادی در سال ۱۹۹۹ کار‌شناسی ارشد می‌گیرد. موضوع پایان‌نامه او تفسیر قرآن بوده است؛ در ادامه هم وارد مقطع دکترا می‌شود. رهبر داعش در سال ۲۰۰۳ در استان انبار عراق برای نخستین بار ازدواج می‌کند.

پس از حمله آمریکا به عراق (مارس ۲۰۰۳) البغدادی در فوریه ۲۰۰۴ به دلایلی که تا امروز مشخص نشده، دستگیر و ۱۰ ماه در اردوگاه «بوکا» در جنوب عراق نگهداری می‌شود. در تحقیقات روزنامه‌نگاران مدرکی مربوط به ۳۰ ژوئن ۲۰۰۴ مشاهده شد به قلم استاد راهنمای البغدادی. روی این برگه نوشته شده: «با من تماس نگرفت (دستگیر شده)».

در اردوگاه بوکا مظنونان امنیتی و تروریستی در کنار نیروهای سابق ارتش صدام حسین نگهداری می‌شدند. به اعتقاد کار‌شناسان، این هم‌نشینی تأثیر بسزایی در رفتار کنونی البغدادی و تشکیلات زیر نظر او داشته است.

البغدادی پس از آزادی از اردوگاه بوکا در دسامبر ۲۰۰۴ به دانشگاه باز می‌گردد و همزمان مؤذن محلهٔ «توبجی» در غرب بغداد می‌شود. او در سال ۲۰۰۷ پایان‌نامه دکتری خود را ارائه می‌کند و در ‌‌نهایت مقطع تحصیلی دکتری را با نمره ۸۲ از ۱۰۰ به پایان می‌رساند.

استاد راهنما با وجود گلایه از غلط‌های املایی بسیار، نمره بسیار خوب را برای البغدادی منظور می‌کند.

دانشگاه بغداد به روزنامه‌نگاران آلمانی گفته که پایان‌نامه دکتری البغدادی در دسترس نیست. از قرار معلوم هر سه نسخه آن به سرقت رفته‌اند.

بر اساس شواهد موجود، ابوبکر البغدادی پس از پایان تحصیلات ناپدید می‌شود. با این حساب این مدعا که البغدادی با «ابومصعب زرقاوی» رئیس پیشین شاخهٔ عراق القاعده، شخصا آشنا شده، نمی‌تواند درست باشد. زرقاوی در سال ۲۰۰۶ در حمله هوایی ارتش آمریکا کشته شد.

بنا بر برآورد دولت عراق و سرویس‌های جاسوسی غربی، البغدادی در ابتدا در شهر – سامره – و در قالب القاعده عراق شروع به مبارزه کرد.

گفتنی است که تنها ظهور علنی خلیفه خودخوانده داعش زمانی است که وی خود را در مسجدی در موصل «خلیفه» خواند. او در نوامبر گذشته یک پیام صوتی داد و طرفدارانش را به «جهاد» دعوت کرد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جزئیات تازه‌ای از خلیفه خودخوانده داعش
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:53  توسط فواد  | 

انتخاب یک زن به عنوان شهردار بغداد

شهر تاریخی بغداد برای نخستین‌بار در تاریخ طولانی خود به وسیله یک شهردار زن اداره خواهد شد.

به‌گزارش خبرگزاری آنا به‌نقل از شبکه خبری «سومریه‌نیوز»، خانم «ذکری محمد علوش» شهردار جدید بغداد گفت: از هفته آینده ریاست شهرداری بغداد را به عهده خواهد گرفت.

براساس این گزارش، وی در نخستین بیانیه‌اش گفت: روز یکشنبه آینده (۲۲ فوریه) نخستین روز کاری خود را در شهرداری شهر تاریخی بغداد آغاز خواهد کرد.

وی افزود: درباره اولویت‌های خود برای اداره پایتخت عراق بعدا توضیح خواهم داد.

شهردار جدید بغداد که جایگزین «نعیم عبعوب» شهردار سابق می‌شود، متعهد شده است که همه تلاش خود را برای اینکه پایتخت عراق به تمیز‌ترین پایتخت جهان به کار ببندد.

«علوش» دارای مدرک دکترای مهندسی راه و ساختمان است که پیش از احراز پست جدید، رئیس پروژه‌های ساختمانی وزارت علوم عراق بود. روز گذشته (پنج‌شنبه) آخرین روز کاری وی در این وزارتخانه بود.

سخنگوی دفتر «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: در حکمی «نعیم عبعوب» از ریاست شهرداری بغداد برکنار و خانم ذکری علوش به جای وی تعیین شده است.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: انتخاب یک زن به عنوان شهردار بغداد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:53  توسط فواد  | 

افشای توطئه بحرین برای بمب‌گذاری در ایران

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که دولت بحرین از گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی حمایت می‎کند.

به‌گزارش خبرگزاری آنا، «علاء‌الدین بروجردی» در مصاحبه با شبکه «المیادین» لبنان گفت: نیروهای امنیتی ایران توانستند انبار مواد منفجره تروریست‌ها در شهر «سراوان» را کشف کنند.

«بروجردی» تصریح کرد: بحرین برای خرید این تسلیحات به تروریست‌ها پول داده بود.

گرچه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نام گروه‌ها و افراد مسلح مخالف نظام جمهوری اسلامی را که از بحرین پول دریافت کرده‌اند، اعلام نکرد، درباره گزارش‌های اخیر در «سراوان» استان سیستان بلوچستان درباره کشف مقادیر قابل توجهی مواد منفجره گفت: در ۲۳ بهمن «هدایت‌الله میرمرادزهی» نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی، خبر داده بود که مأموران امنیتی موفق شدند انبار مهماتی وابسته به گروهی مخالف جمهوری اسلامی را کشف کنند که در آن ۲۰۰ کیلوگرم مواد منفجره وجود داشت.

به‌گفته وی، شناسایی این انبار مهمات، به دنبال کشف خانه‌ای تیمی و بازداشت سه نفر از اعضای گروهی مخالف جمهوری اسلامی و اعترافات این افراد صورت گرفته‌ است.

از سوی دیگر «محمود علوی» وزیر اطلاعات روز شنبه (۲۵ بهمن) از انهدام چند مقر گروهی تروریستی در شهر «سراوان» خبر داد و مواد منفجره کشف شده در این عملیات را ۳۵۰ کیلوگرم اعلام کرد.

«علوی» گفت: در عملیات اخیر مقادیر زیادی اسلحه شامل سلاح‌ گرم و سرد و سلاح‌ گرم شامل تفنگ، کلت و همچنین بمب‌های دست‌ساز، جلیقه‌های انفجاری و نیز مجموعه‌های فراوانی بمب‌های دست‌ساز که برای انفجار در مکان‌ها و نقاط پرجمعیت تهیه شده بود، کشف و ضبط شد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: افشای توطئه بحرین برای بمب‌گذاری در ایران
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:53  توسط فواد  | 

برخورد خونین دو قطار در سوییس

برخورد دو قطار در سوییس،‌چندین زخمی برجا گذاشت.

براساس گزارش ها، این برخورد در سی کیلومتری شمال شهر زوریخ به وقوع پیوست.

سخنگوی پلیس در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد:" صبح امروز برخوردی شدید میان دو قطار به وقوع پیوست که متاسفانه چندین نفر در جریان آن زخمی شدند."

به دنبال این حادثه، خدمات رسانی سرویس راه آهن سوییس، میان دو شهر های بولاخ و شافهاوس به حالت تعلیق در آمده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: برخورد خونین دو قطار در سوییس
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:53  توسط فواد  | 

چرا دختران به زندگی مجردی علاقه دارند؟

یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از مسولان و دولتمردان را به فکر انداخته و جامعه شناسان و روان شناسان هم در زمینه حرفه ای خود آن را بررسی و پژوهش می کند، افزایش میانگین سن ازدواج است و بی رغبتی جوانان ایرانی برای تشکیل خانواده و ازدواج، زیرا در میان ایرانی ها به دلیل وجود ریشه های مستحم مذهبی ازدواج و تشکیل خانواده از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

عده ای نوک شمشیر این معضل را به سمت دختران ایرانی نشانه می روند و معتقد هستند؛ افزایش سطح توقعات، افزایش استقلال اجتماعی و تمکن مالی باعث این شده است که دختران ایرانی به ازدواج بی تفاوت شده و دیگر انگیزه ای برای تشکیل دادن خانواده نداشته باشند.

در ایران به ویژه شهرهای بزرگ و صنعتی آن که افزایش آگاهی روند سریع تری را نسبت به سایرشهر ها پیش رو دارد عوامل متعددی می تواند در بالارفتن میانگین سن ازدواج و کاهش آمار آن موثر باشد همانند: افزایش آمار طلاق به ویژه طلاق هایی که در مدت زمان کوتاهی بعد از ازدواج ثبت شده اند، افزایش خیانت و بی تعهدی در میان زوج ها، عوامل اقتصادی، تغییر فرهنگ و دگرگونی نظام ارزش فردی و گروهی، افزایش بیکاری و عدم وجود امنیت شغلی برای جوانان و آقایان که امکان ازدواج را از جوانان سلب کرده است.

مصطفی ازکیا، جامعه شناس و محقق در زمینه مطالعات زنان در گفت و گو با ایسکانیوز تصریح کرد: عوامل و علل متعددی برای به تاخیر افتادن ازدواج در میان جوانان ما وجود دارد. در این مورد باید دیدگاه خود را توسعه دهیم و ابعاد دیگری را هم مورد بررسی قرار دهیم؛ استقلال و تمکن مالی دختر خانوم ها یکی از این ابعاد است اما افزایش میانگین سن ازدواج ابعاد دیگری هم دارد.

او گفت: بالارفتن سطح تحصیلات هم برای دختر ها و هم پسرها، افزایش توقعات برای طرفین، عدم توانایی در برآورده کردن این توقعات توسط آقایان برای همسران آینده خود همه از عواملی است که نه تنها در شهرهای بزرگ و صنعتی ازدواج را به تاخیر محکوم کرده است بلکه تاثیر خود را در شهرهای کوچک و روستاها هم گذاشته است.

ازکیا افزود: متوسط سن ازدواج برای دختر ها 15 سال و برای پسرها 20 سال بوده است این آمار امروزه برای مردها به بیست و سه و نیم تا بیست و چهار وبرای زنان به بیست و سه سال رسیده است که این افزایش را ما می توانیم ناشی از تحولات فرهنگی و تغییر در نظام ارزش های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی بدانیم که آن هم به دو جنس دختر و پسر مربوط می شود و فقط مختص جنس خاصی نیست. تمام افراد را در جامعه در بر می گیرد.

این جامعه شناس گفت:  اما من مهم ترین عامل تاخیر درازدواج را عامل اقتصادی می دانم زیرا شرایط امروز ما به جایی رسیده که خانواده هایی که تمکن مالی هم  داشته باشند به سختی می توانند در فرایند ازدواج به فرزندان خود کمک کنند چه برسد به خانواده هایی که از قشر متوسط و کم درآمد جامعه هستند. جوانان شغل مناسب با درآمدی که بتوانند به آن اتکا کنند و تشکیل خانواده بدهند و در روند آن نیاز های همسر و فرزند خود را برآورده کنند ندارند.

ازکیا معتقد است که گناه تاخیر در ازدواج را نباید به گردن دختران بیاندازیم و آن ها مسبب این ماجرا بدانیم و در ادامه گفت: یک سلسله اتفاقات و تحولات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی است که میوه ی ناسالمی را به بار آورده و آن تاخیر در ازدواج جوانان است. دختر هم می خواهد زمانی که ازدواج می کند حداقل زندگی مشترک آن هم سطح خانواده پدری خود و زندگی مجردی اش باشد حالا اگر یک پله هم بالاتر نبود دیگر پایین تر نباشد و این توقع بی جایی نیست.

او تاکید کرد: افزایش ابزار ارتباطات جمعی و نفوذ فرهنگ مغرب زمین هم در این میان نقش مهمی دارد زیرا جوانان ما را به سمتیسوق دادند که خارج ازفرهنگ و عرف خودمان با هم زندگی کنند اما بدون گرفتن مراسم و رسومی که ما به آن ها معتقد هستیم. مطالعات پراکنده ای انجام شده خوشبختانه این میزان به حدی نرسیده اند که به یک مسئله و معضل اجتماعی برسند اما در حال رشد هستند و ما باید به فکر پیشگیری باشیم.

ازکیا گفت: حرکت امروز جامعه ما متاسفانه به سمتی است که فقط گروهی از افراد و قشر خاصی از مردم به رفاهیات و امکانات نیاز دارند و گروه های درآمدی متوسط و رو به پایین جامعه نمی توانند از همه ی امکانات برخوردار باشند و به راحتی زندگی کنند. این ها مجموعه عواملی است که شرایط فرهنگی و اجتماعی را هم تحت سیطره ی خود متحول می کند ازدواج و تشکیل خانواده کاهش می یابد و به دنباله ی آن فرزند آوری کمرنگ می شود و در نتیجه کشور  با افزایش افراد مسن و سالخورده مواجه می شود یا بعبارتی جامعه پیر می شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: چرا دختران به زندگی مجردی علاقه دارند
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:52  توسط فواد  | 

جزئیات جلسه خصوصی تهیه‌کنندگان با جنتی

صبح چهارشنبه نشست تهیه کنندگان سینمای ایران با حضور علی جنتی وزیر ارشاد و حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمائی برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در این نشست تهیه کنندگان مشکلات خود در زمینه پخش فیلم، حق رایت تلویزیونی و مسائل جشنواره فیلم فجر را بیان کردند و در ادامه نشست محسن امیریوسفی برای اولین بار نسبت به بلاتکلیفی وضعیت فیلم "آشغالهای دوست داشتنی" اعتراض کرد.

او گفت: «با آمدن دولت اعتدال، امید به ظهور فضای بهتری در سینما بود که این مسئله تا حال محقق نشده است.»

امیریوسفی در مورد فیلمش هم گفت که در این مدت یکسال و نیم با درک شرایط سخت وزیر و سازمان سینمائی سکوت کرده و در برابر اجحاف جشنواره فیلم فجر در حق فیلمش و انواع تهمت‌ها ساکت بوده تا هیچ تنشی به وجود نیاورد.

او همچنین از علی جنتی به خاطر جلسه خصوصی و محترمانه‌ای که چند ماه پیش در این خصوص با او داشت تشکرکرد و اظهار داشت شاهد فشارهای وارد شده به وزیر در این خصوص هست و آن را درک میکند ولی همچنان خواستار تحقق وعده‌ها و رفع بلاتکلیفی فیلمش در فضائی آرام است.»

این کارگردان در ادامه ضمن انتقاد از رفتار توهین آمیز جشنواره فیلم فجر با تعدادی از فیلمسازان از جمله خودش گفت: «تا الان دو دوره از چهار دوره جشنواره فیلم فجر دولت اعتدال گذشته ولی هنوز تاثیر دولت تدبیر و امید را در کلیت سینما ندیدیم هرچند تشکیل گروه هنر و تجربه که در دولتهای قبلی طرحی شکست خورده بود افتخاری برای سازمان سینمائی است و باید از رییس سازمان سینمایی بابت این کار تشکر کرد و به او آفرین گفت.»

در ادامه این جلسه نیز فرشته طائرپور تهیه کننده سینما هم ضمن تشکر از تلاش و همت وزیر ارشاد در حل مشکلات سینما و لزوم توجه و اطمینان بیشتر به تشکل تهیه کنندگان و خانه سینما گفت: «باید به همه تهیه کنندگان سینمای ایران توجه داشت برای مثال محسن امیریوسفی یکی از سرمایه‌های سینمای ایران است و فیلم "آشغالهای دوست داشتنی" او فیلمی در مورد همه دیدگاههای سیاسی مملکت ماست که بدون جانبداری خاصی به همه آنها پرداخته شده است و فیلمی وحدت آفرین است که همه در آن حرف‌شان را  می‌زنند.»

طائرپور در ادامه گفت: وقتی دوستان دیگر به راحتی می‌توانند دیدگاه خود را درباره مسائل روز در قالب یک فیلم بیان کنند، چرا محسن امیریوسفی نمی‌تواند فیلمش را که مجوز ساخت آن را در دولت قبل گرفته، نمایش دهد و دیدگاه خودش را در مورد تاریخ معاصر ایران بیان کند؟»

طائرپور پس از آن به شوخی تهیه کنندگان حاضر در این جمع سینمائی را آشغالهای دوست داشتنی سینما نامید که سالهاست مورد بی‌مهری مسئولان سینما و تلویزیون قرار گرفته‌اند در صورتیک ه آنها صادقانه بار فرهنگ سینمائی و تصویری جمهوری اسلامی ایران را در این سی و شش سال بر عهده داشته اند.

این نشست با حضورتهیه کنندگان سینما از جمله غلامرضا موسوی، فرشته طائرپور، منوچهر شاهسواری، علیرضا شجاع نوری، علیرضا داودنژاد، عبدالله اسفندیاری، مجتبی فرآورده، محسن امیریوسفی، جهانگیر کوثری، جواد نوروزبیگی، محمود رضوی، مهرداد فرید، محمد بانکی، امیرحسین شریفی و جمعی دیگر از تهیه کنندگان سینما برگزار شد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جزئیات جلسه خصوصی تهیه‌کنندگان با جنتی
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:52  توسط فواد  | 

آغاز مذاکرات معاونان ظریف و کری

مذاکرات هیأت‌های ایران و آمریکا به سرپرستی سیدعباس عراقچی و وندی شرمن در ژنو آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در حالی که یک ماه تا پایان مهلت تعیین شده برای رسیدن به تفاهم سیاسی میان ایران و گروه 1+5 وقت باقی است، هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا یک بار دیگر طی ماه‌های گذشته و در ادامه مذاکرات مونیخ در ژنو با یکدیگر دیدار کردند.

سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی به همراه کارشناسان ایران در روزهای جمعه و شنبه در ژنو با هیات مذاکراتی آمریکا گفت‌وگو می‌کنند.

قرار است ضمن برگزاری مذاکرات دو و چندجانبه میان هیأت‌های مذاکره کننده ایران و اعضای گروه 1+5 روز یک‌شنبه نیز با حضور معاونان وزیران خارجه گروه 1+5 نشستی در سطح معاونان و برای بررسی آخرین تحولات برگزار شود.

هم‌چنین قرار است وزیران خارجه ایران و آمریکا در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه در ژنو با یکدیگر گفت‌وگو کنند. این پنجمین مذاکرات دوجانبه محمدجواد ظریف و جان کری است که پس از مذاکرات وین در آذرماه در چارچوب رسیدن به توافق جامع برگزار می‌شود.

این دور از مذاکرات در ژنو در حالی از حساسیت برخوردار است که دو طرف تلاش دارند تا اختلاف‌های باقیمانده درباره دو موضوع اصلی یعنی چگونگی لغو کامل تحریم‌ها و غنی‌سازی ایران را به طور کامل از بین ببرند.

هم‌چنین این دور از مذاکرات در حالی برگزار می‌شود که با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در دهه فجر مبنی بر رسیدن به توافق در یک مرحله که در خود جزییات و کلیات را با هم داشته باشد مذاکرات را حساس‌تر کرده است و طرف‌ها باید تلاش کنند که تا یک ماه آینده به یک چارچوب قابل پذیرش از سوی دوطرف برای توافق سیاسی و توافق جامع دست یابند.

مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هم‌چنین در هفته‌های گذشته با تهدید کنگره ‌آمریکا مبنی بر این‌که تا 24 مارس باید این مذاکرات به نتیجه برسد روبه‌رو شده است و به همین دلیل زمان و نبود اراده سیاسی از سوی آمریکا و گروه 1+5 مذاکرات را تهدید می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف روز شنبه برای دیدار با همتای آمریکایی‌اش راهی ژنو خواهد شد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: آغاز مذاکرات معاونان ظریف و کری
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:52  توسط فواد  | 

جولان پررنگ دلالان در بازار ارز

با گذشت حدود یک ماه از ابلاغ مقررات ناظر بر عملیات صرافی‌ها، هنوز اثری از اجرایی شدن این دستور العمل نیست. دلالان همچنان آزادانه جولان می دهند و قیمت در خارج از کانون صرافان تعیین می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اواخر دی ماه امسال بود که بانک مرکزی به منظور متشکل کردن بازار ارز کشور و ساماندهی معاملات آن در شبکه صرافی های مجاز، طی دستورالعملی مقررات ناظر بر عملیات صرافی ها را ابلاغ کرد.

در مهمترین بندهای سیاست‌های ابلاغی، کانون صرافان مکلف شد در محدوده زمانی مندرج در ماده (4) این مقررات یعنی از ساعت 10 تا 18، هر یک ساعت یکبار میانگین موزون نرخ خرید صرافی‌ها و میانگین موزون نرخ فروش صرافی‌ها را محاسبه و در سایت خود اعلام کند که البته نرخ‌های اعلام شده میانگین موزون معاملات انجام شده در یک ساعت بوده و شامل معاملات کل روز نمی‌شود.

بر این اساس بانک مرکزی هم بعد از دریافت اطلاعاتی که صرافی‌ها از معاملات خود در سیستم سنا ثبت می کنند، حجم و نرخ معاملات را برای تعیین نرخ روز ارز در اختیار کانون صرافان قرار می دهد. در عین حال که از دیگر موارد قابل توجه درباره اهداف بانک مرکزی برای تبیین چنین دستورالعملی، برخورد با دلالان به‌ویژه دلارفروشان پاساژ افشار بود.

اوایل بهمن ماه و با اجرایی نشدن این دستورالعمل، معاون ارزی بانک مرکزی با این توضیح که هنوز آمادگی کافی برای تعیین میانگین نرخ ارز از سوی کانون صرافان وجود ندارد و در حال آماده‌سازی سامانه هستند، تعیین قیمت میانگین توسط کانون صرافان را نیازمند بررسی بیشتری دانست، اما تاکید کرد که اعلام تعیین نرخ ارز از طریق کانون صرافان طولانی نخواهد شد و در روزهای آینده اجرایی می‌شود. با این وجود اکنون حدود یک ماه از ابلاغیه بانک مرکزی می‌گذرد ولی هنوز خبری از قیمت گذاری ارز از سوی کانون صرافان نیست و قیمت همچنان در بازار آزاد تعیین می شود.

در عین حال گشتی در بازار آزاد ارز به‌ویژه میدان فردوسی و محوطه پاساژ افشار نشان می‌دهد که نه تنها حضور دلالان کمرنگ نشده و دلار فروشان "فردایی " هم به کار خود مشغولند بلکه در مواردی حتی با اصرار برای فروش ارز مانع از ورود خریداران به صرافی ها می‌شوند!

این در حالی است که قرار بود با هماهنگی بانک مرکزی و نیروی انتظامی برای جمع‌آوری دلالان از بازار ارز از تجمع دلار فروشان جلوگیری شود. هر چند که معاون ارزی بانک مرکزی یادآوری کرده بود که این بانک هماهنگی‌های لازم را انجام داده اما برخورد با دلالان وظیفه آن نیست و تنها مقررات را تعیین و اعلام می‌کند.

با این وجود واکنش اخیر احمدی مقدم - فرمانده نیروی انتظامی- نسبت به درخواست مسئولان از پلیس برای برخورد با اخلالگران بازار ارز حاوی این بود که حذف یکباره دلالان امکان پذیر نیست و برخورد سریع با آنها می تواند در تغییرات قیمتی ارز تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر حساسیت بالای حوزه ارز چنین تجربه هایی را یادآوری و عنوان کرد که در سال 1391 از پلیس خواستند همه دلارفروشان غیرمجاز جمع‌آوری شوند، اما گرانی دلار را به همره داشت ؛ چراکه دولت وقت با کمبود ارز روبه‌رو بود و این اقدام باعث بالارفتن قیمت ارز نیز شد، بنابراین این حوزه حساسیت‌های خاص خود را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی در عین حال با بیان اینکه " مقابله با دلارفروشان با آهنگ منطقی و مشخصی پیش می‌رود" تصریح کرد: فضای اقتصادی با بگیر و ببند سازگار نیست. براین اساس این کار با توجیه و عقلانیت پیش می‌رود و با پیش بینی اقدامات لازم در این خصوص، پلیس نیز در حال انجام وظایف خود است.

بنا بر این گزارش، به نظر نمی‌رسد حتی با دستورالعمل بانک مرکزی که با وجود ابلاغ، فعلا به مرحله اجرا نرسیده در آینده ای نزدیک اوضاع بازار ارز ساماندهی شده و دلارفروشان به راحتی از بازار جمع‌آوری شوند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جولان پررنگ دلالان در بازار ارز
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:52  توسط فواد  | 

آرم‌های طرح ترافیک "کارتی" شد

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اعلام اسامی 25 هزار واجد شرایط دریافت آرم طرح ترافیک توضیحاتی را ارائه کرد.

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص این موضوع گفت: تنها یک درصد از مجموع دارندگان خودروهای شخصی از امکان دریافت مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک برخوردار هستند و برهمین اساس اختصاص عادلانه مجوز‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان این‌که البته به این تعداد مجوز، مجوز‌های سایر سهمیه‌بگیران از جمله دستگاه‌های اداری، سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی و همچنین خودروهای آژانس، وانت‌بارها و ... را نیز باید افزود، گفت: اسامی متقاضیان واجد شرایط از طریق سایت شهرداری قابل مشاهده است و متقاضیان می‌توانند از طریق کد رهگیری خود نسبت به مشاهده نتیجه ثبت‌نام اقدام کرده و تا دهم اسفند‌ماه فرصت دارند که فرآیند ثبت نام را تکمیل کنند.

تشکری هاشمی با اشاره به رویکرد محیط زیستی صدور آرم، گفت: به این منظور در زمان ثبت‌نام، پنلی در نظر گرفته شده است که روزهایی که نیاز به تردد در محدوده طرح ترافیک وجود ندارد انتخاب و به ازای هر روز یک سفر با مترو در کارت مجوز سالیانه‌شان شارژ می‌شود.

آرم‌های طرح ترافیک کارتی شد

معاون شهردار تهران با اشاره به خداحافظی با برچسب‌های آرم طرح ترافیک که سالها بر روی شیشه خودروها چسبانده می‌شد، گفت: امسال به جای این برچسب‌ها، نسبت به صدور کارت مجوز سالانه طرح ترافیک اقدام می‌شود.

وی همچنین تردد خودروهای هیبریدی و برقی را در محدوده طرح ترافیک آزاد دانست.

به گزارش ایسنا، سایت ثبت نام آرم طرح ترافیک از امروز اول اسفند‌ماه باز شده است و تمام سهمیه‌بگیران گروه‌های خاصی اعم از خودروهای پلاک عمومی و امدادی از امروز می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری برای دریافت آرم طرح ترافیک 1394 ثبت نام کنند و این در حالی است که تنها 10 روز برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام فرصت دارند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: آرم‌های طرح ترافیک, کارتی, شد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:52  توسط فواد  | 

گران‌ترین غذای جهان را بشناسید

لوکس‌ترین و گران‌ترین غذای جهان موسوم به «استروتارگا بیانکو»، مخلوطی است از خاویار سفید با طلا که به قیمت 100 هزار یورو به ازای هر کیلوگرم برای مشتریان خاص آماده و ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، روش تهیه این غذا این‌گونه است که پس از آماده شدن خاویار سفید، 22 قیراط طلا به ظرف غذا افزوده می‌شود.

برای تولید تنها یک کیلوگرم از این غذا، نیاز به 5 کیلوگرم خاویار سفید خام است که 80 درصد آب آن گرفته شده باشد.

این غذا نخستین بار توسط یک شرکت اتریشی ابداع شده است.

هر 250 گرم خاویار سفید در بازار اتریش هم‌اکنون بیش از 6250 یورو به فروش می‌رسد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: گران‌ترین غذای جهان را بشناسید
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:51  توسط فواد  | 

انتقاد شدید روسیه از اظهارنظر وزیر انگلیسی

به دنبال اتهام‌زنی وزیر دفاع انگلیس علیه ولادیمیر پوتین، وزارت امور خارجه روسیه به شدت نسبت به اظهارات این مقام انگلیس واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با رسانه های کشورش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را "خطری" برای جمهوری‌های استونی، لتونی و لیتوانی دانست.

وزیر دفاع انگلیس تاکید کرد، این احتمال وجود دارد که روسیه از روش‌های پنهانی مانند اعزام نیروهای مخفی که در کریمه نیز به کار گرفته شد، در قبال این سه جمهوری بالتیک استفاده کند.

مایکل فالون در گفتگو با روزنامه‌های انگلیسی هشدار داد: روسیه راهبرد خطرناکی را که برای بی ثبات کردن اوکراین به کار برده برای کشورهای عضو ناتو در حوزه دریای بالتیک نیز استفاده کند. ناتو باید خود را برای هرگونه تجاوز روسیه در اشکال مختلف آماده کند.

این در حالی است که این سه کشور جمهوری بالتیک، دارای اقلیت روس زبان هستند اما بر خلاف اوکراین، عضو پیمان ناتو هستند.

در واکنش به سخنان وزیر دفاع انگلیس، آلکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به خبرنگاران گفت: سخنان مایکل فالون، فراتر از اصول و ضوابط اخلافی دیپلماتیک است. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود، راه مناسبی برای پاسخ به سخنان وزیر دفاع انگلیس خواهد یافت.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: انتقاد شدید روسیه از اظهارنظر وزیر انگلیسی
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:51  توسط فواد  | 

ماموریت‌های پلیس‌های افتخاری چیست؟

حدود دو سال پیش بود که عنوان "پلیس افتخاری" به مجموعه لغات پلیسی کشور وارد و بنا شد تا شهروندان علاقه مند به همکاری با پلیس با رعایت یکسری ضوابط و قوانین با نیروی انتظامی همراه شوند.

حال پس از گذشت حدود دو سال، نخستین مرکز فرماندهی پلیس افتخاری برای به کارگیری این نیروها راه اندازی کرده است.

به گزارش ایسنا، پلیس افتخاری از آن طرح‌هایی بود که خبر راه اندازی آن به سرعت فراگیر شد و هربار در گفت‌وگو ها و سخنرانی‌های فرماندهان پلیس بخش‌هایی از شرایط آن تشریح می‌شد، سرانجام این طرح با اخذ مجوز از سوی ستاد کل نیروهای مسلح وارد فاز عملیاتی شد و بر اساس آنچه که سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی می گوید بناست از ظرفیت پلیس های افتخاری در دو بخش اقدامات فرهنگی و پلیسی استفاده شود و این نیروها می‌توانند تحت عنوان فرهنگ‌یاران پلیس، بازرسان نامحسوس، حضور در مرزبانی، یگان ویژه، کلانتری‌ها و ... فعالیت کنند.

در هفته ای که گذشته نخستین ساختمان فرماندهی پلیس‌های افتخاری به پیشنهاد و درخواست فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برای اولین بار در کشور افتتاح شد و آن طور که سردار حسین ساجدی نیا، رییس پلیس پایتخت گفته است،«تا کنون بیش از 5000 نفر از اقشار مختلف جامعه برای همکاری با نیروی انتظامی در قالب پلیس افتخاری ثبت نام کرده‌اند». طرحی که بناست وجهه مردمی بودن نیروی انتظامی را پررنگ تر کند، حالا از پایتخت رسما آغاز به کار کرده است و گرچه بنا نیست فعلا سلاح و امکانات یک مامور پلیس به آنان تعلق بگیرد اما لباس فرم و تجهیزات اولیه برای این افراد پیش‌بینی شده و داوطلبان پس از طی مراحل گزینش رسما فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

تشریح جزئیات فعالیت پلیس های افتخاری

به توجه به اینکه کلانتری‌ها یکی از مهم‌ترین مراکز بکارگیری پلیس‌های افتخاری هستند و این نیروها نقش زیادی در ارائه خدمات انتظامی و امنیتی به شهروندان دارند، سرهنگ محسن خانچرلی، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، جزئیاتی از نحوه فعالیت‌های پلیس‌های افتخاری در سطح کلانتری‌های پایتخت را تشریح کرده است.

وی با بیان اینکه جذب پلیس افتخاری هم اکنون نیز در حال انجام است، گفت: ماموریت‌های پلیس های افتخاری تعریف شده و مواردی چون رسیدگی به پرونده‌ها و ... بر عهده این افراد قرار نخواهد گرفت.

خانچرلی با بیان اینکه پلیس‌های افتخاری عمدتا از طریق گشت‌زنی در سطح محلات به ما کمک خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه طرح‌های امنیت محله محور در دستورکار ما قرار دارد، عزیزان پلیس افتخاری می توانند به عنوان یک بازوی توانمند با انجام گشت‌های پیاده، موتوری و خودرویی به پلیس و شهروندان کمک کنند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره نحوه همکاری با نیروهای بسیج در سطح کلانتری‌ها نیز گفت: موضوع بسیج و طرح پلیس افتخاری دو موضوعی هستند که چندان ربطی به هم ندارند، دوستان بسیج همواره با ما همکاری دارند و ما نیز با آنان همکاری می‌کنیم. ما جلساتی هفتگی و ماهیانه با عوامل بسیج و سپاه داریم و سطح محلات هم بسیج محلات با کلانتری‌ها در ارتباطند.

وی ادامه داد:‌ البته هرگونه همکاری بسیج با کلانتری‌ها باید تحت نظارت رییس کلانتری یا یکی از معاونت‌های کلانتری انجام شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ماموریت‌های پلیس‌های افتخاری چیست
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:51  توسط فواد  | 

فراموش کردن نام همسر، دردسرساز شد

«زبیر خان» جوان 28 ساله پاکستانی، به علت فراموش کردن نام همسر مجارستانی‌اش در یکی از اداره‌های ثبت احوال در انگلیس، بازداشت شد.

العالم به نقل از روزنامه «دیلی تلگراف» انگلیس نوشت: کارمند اداره ثبت احوال انگلیس که در حال ثبت اطلاعات مربوط به زبیر خان داماد 28 ساله پاکستانی و «بیتا زیلیجیا» عروس 33 ساله مجارستانی به منظور صدور اوراق ازدواج مدنی برای آنها بود، وقتی متوجه شد که مرد پاکستانی نام عروس خود را نمی‌داند و با دفتر ازدواج تماس گرفته تا نام او را بپرسد، به آنها مظنون شد.

وی حدس زد که ازدواج آنها تقلبی و با هدف دریافت اقامت در اروپا صورت گرفته است؛ بنابراین با اداره مهاجرت تماس گرفت و اندکی بعد این عروس و داماد بازداشت شدند.

به این ترتیب دادگاه، زبیر و بیتا را به اتهام همدستی برای نقض قانون مهاجرت و اقامت، به ترتیب به 20 و 17 هفته زندان محکوم کرد.

بسیاری از مهاجران به کشورهای غربی، برای گرفتن تابعیت این کشورها با زنان غربی ازدواج می‌کنند، زیرا با این ازدواج بسیاری از مشکلات آنها در کشورهای غربی حل و فصل می‌شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: فراموش کردن نام همسر, دردسرساز شد
+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۱ساعت 14:50  توسط فواد  | 

مطالب قدیمی‌تر